Malé zahrady

Zahrady u mnoha novostaveb mají plochu menší než 500 metrů čtverečních. Jak je proměnit v příjemný obytný prostor, kde nic důležitého nechybí, radíme v novém speciálu.

  • 69,90 Kč
Malé zahrady

Obsah čísla

Základní koncept Při zakládání malé zahrady se vyplatí věnovat zvýšenou pozornost promýšlení a plánování. Poradíme, na co se zaměřit, aby v ní bylo všechno důležité a aby jí nechyběla základní myšlenka.


Předzahrádka Prostor před domem by měl po celý rok vypadat zajímavě a přitom tvořit „nárazníkovou zónu“, mezi domem a ulicí. Jak toho dosáhnout, když máte jen několik metrů čtverečních?


Odpočinkové místo Sezení v zahradě nesmí chybět. Připravili jsme několik tipů, jak je naplánovat, když nemáte k dispozici mnoho místa.


Terasa Mnoho malých zahrad „začíná“ terasou. Jak ji upravit a vybavit, aby co nejlépe sloužila svému účelu a zapadla do okolí?


Výškové rozdíly Zahrada ve svahu je náročnější na zakládání, ale o to zajímavější může být výsledek. Jak ji naplánovat, aby byl prostor co nejlépe využit?


Trvalky a keře Na malou zahradu se nevejde tolik druhů jako na velkou. Jak je tedy vybrat, aby vypadaly zajímavě v různých ročních obdobích, nebyly okoukané ani náročné na údržbu a třeba ještě nabízely potravu pro včely a motýly?


Popínavé rostliny Když se nedostává plochy, může se zahrada vytáhnout do výšky… Poradíme, které popínavky se k takovému účelu hodí.


Ovoce Kdo chce na nevelkém prostoru sklízet ovoce, měl by myslet nejen na výběr druhů a odrůd, ale také na podnože a způsoby řezu. Pak se může i na malé zahradě dočkat bohaté sklizně.


Zelenina Na malé zahradě není problém s výběre druhů a odrůd (zelenina přece jen tolik místa nezabere), ale s optimálním využitím prostoru během roku. Poradíme také, jak osázet zvýšené záhony a nádoby.